Znaczenie rehabilitacji


Zinacef ARZERRA

Powrót do formy w wielu przypadkach jest możliwy głownie dzięki odpowiedniej rehabilitacji. Podstawowym jej zadaniem jest przywrócenie sprawności kontuzjowanej kończyny oraz prawidłowych funkcji organizmu. W zależności od kontuzji zawodnika, lekarz może zlecić ćwiczenia lecznicze lub fizjoterapię. W fizjoterapii zastosowanie mają metody leczenia zimnem, ciepłem, jak również metody z wykorzystaniem elektryczności. Fizjoterapeuci proponują także specjalne rodzaje masażu. W ten sposób można zmniejszyć nasilenie bólu, zmniejszyć obrzęk oraz przyspieszyć regeneracje organizmu.

Do każdego kontuzjowanego sportowca, indywidualnie dobierane są poszczególne rodzaje ćwiczeń oraz częstotliwość i intensywność ich wykonywania. Wyróżnia się kilka rodzajów ćwiczeń leczniczych. Podstawowe, dwie grupy to głównie ćwiczenia statyczne oraz dynamiczne. Ogólnie, zaliczają się do nich np. ćwiczenia izometryczne, rozciągające, uruchamiające czy ćwiczenia z oporem.

Prawidłowo dobrany zestawu ćwiczeń, umożliwia szybką regenerację organizmu oraz powrót do aktywności fizycznej. Długość trwania rehabilitacji, zależy od stopnia uszkodzenia ciała.

Choligrip HOT

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz