Bóle stawu biodrowego


maseczka Actiprotect cieszy się dużą popularnością

Bóle stawu biodrowego najczęściej są wynikiem stłuczeń. Dolegliwość ta dominuj u zawodników, którzy trenują sporty kontaktowe. Zalicza się do nich m.in. zapasy, piłka nożna czy hokej. Specyfika tych dyscyplin sportowych powoduje, że tego rodzaju stłuczenia są praktycznie nieuniknione. Można jednak ograniczyć podatność na ich występowanie, np. zakładając specjalne ochraniacze na różne części ciała.

Sportowcy, którzy doznali urazu w okolicy biodrowej, skarżą się na ból, głównie w wyniku na ucisku. Niekiedy ból pojawia się w wyniku rozciągnięcia mięśni. W niektórych przypadkach rozwija się obrzęk, a bolące miejsce jest zasinione. Chcąc poznać intensywność urazu, wykonuje się takie badania, jak RTG bądź rezonans magnetyczny. Badanie rentgenowskie wykorzystuje się, w celu wykluczenia ewentualnego złamania kości.

Leczenie tej dolegliwości polega przede wszystkim na zmniejszeniu nasilenia bólu. Sportowcy kierowani są na rehabilitację, które umożliwiają przywrócenie pełnej sprawności. W niektórych przypadkach, wskazane jest tymczasowe stosowanie kul, które mogą zmniejszyć dolegliwości bólowe. W przypadku, gdy badania wykazały obecność krwiaka, zazwyczaj niezbędna jest operacja. Najczęściej stłuczenia stawu biodrowego, nie są przeciwwskazaniem do dalszego uprawiania sportu. Konieczna jest jednak rekonwalescencja, która niekiedy trwa nawet kilka tygodni.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz