Bóle kolan


http://www.ospawietrzna.pl/ poetra opinie

Ze względu na ciągłe, nieraz nadmierne przeciążenia stawu kolanowego, dochodzi do rozwoju zmian patologicznych, które czasem prowadzą do kalectwa. Sportowcy są szczególnie narażeni na pojawienie się bólu kolan. Najczęściej powstaje on w wyniku skręcenia stawu kolanowego. Dochodzi wówczas do urywania więzadła czy rozrywania łękotki. Na tego typu urazy narażeni są zawodnicy większości dyscyplin sportowych. Urazy kolan najczęściej diagnozowane są m.in. u lekkoatletów, piłkarzy.

Uraz kolana zazwyczaj objawia się obrzękiem. Zawodnik zazwyczaj posiada ograniczone możliwości ruchu w chorym stawie. O urazie mogą też świadczyć trzaski, wydobywające się ze stawu kolanowego. Cechą charakterystyczną jest tkliwość kolana, zwłaszcza w wyniku jego ucisku. Początkowo diagnostyka urazu stawów polega na badaniu fizykalnym. W zależności od diagnozy, wykonywane są także badania RTG, jak również inne, które umożliwią dokładne opisanie dolegliwości.

Na czas wystąpienia urazu, zawodnik powinien ograniczyć aktywność fizyczną, jednak nie należy rezygnować z niej zupełnie. Niezwykle ważne są ćwiczenia, przywracające pełną sprawność stawu kolanowego. Zazwyczaj wskazane jest stosowanie stabilizatorów. Chcąc złagodzić ból, zawodnik może przyjmować niesteroidowe leki przeciwzapalne. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja chirurgiczna.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz